Cinsel Psikoloji

Cinsel Hayatınızı Etkileyen 8 Şaşırtıcı Şey

Bilim adamları seks hayatınızı etkileyen şaşırtıcı faktörleri araştırdı. İşte seksle alakası olmayan ama seks hayatınızı etkileyen şeyler…

Cinsel hayatı etkileyen 8 şaşırtıcı faktör!

Çarşafların arasındayken seks yalnızca bedensel hareketlerden ibarettir. Seksten ve ön sevişmeden önce ne yaptığınızı hiç düşündünüz mü?

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre cinsellikten bağımsız yaptığımız hareketler seks hayatımızı olumlu ya da olumsuz yönde etkiliyor. Yani ufacık bir davranış o gece orgazm olup olmayacağınızı etkiliyor!

İşte seksle alakası olmayan ama seks hayatımızı etkilemeyi başaran şeyler!

1.

psikolojik danışman

Sevgilinizle televizyonun karşısına geçip açtığınız filme dikkat edin!

Yapılan araştırmara göre Titanic gibi romantik filmler erkeklerin libidosunu düşürüyor. Bu sonuçlara göre kadınlar romantik filmlerden etkilenip tahrik olurken, erkekler erotik film gibi daha yoğun uyarıcılara ihtiyaç duyuyor.

Önerilen Yazı: Cinsel Terapi Nedir?

2. 

Yapılan bir araştırmaya göre uzun soluklu ilişkiler yaşayan erkekler, birlikte oldukları kadınları dış görünüşlerine, başka erkekler tarafından ne kadar çekici bulunduklarına ve ne kadar çok erkek arkadaşları olduğuna göre değerlendiriyor.

Bu değerlendirmelere göre erkekler diğer erkeklerin yarattığı tehditten etkileniyor ve kadınlar için mücadele ederken, etrafında erkek çalışma arkadaşı ve dostları bulunan kadınlar partnerleriyle daha sık aralıklarla seks yapıyor.

3.

Doğum kontrol hapları hamileliğinizden daha fazlasını kontrol ediyor!

Hormonal doğum kontrol hapları kimden etkileneceğinize bile karar vermeniz üzerinde oldukça etkili.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre doğum kontrol hapları kullanıp daha sonra bırakan kadınların cinsel tatminlerinin azaldığını belirtiyor.

Diğer yandan, hormonal doğum kontrol yöntemi uyguladığı sırada gelecekteki eşleriyle tanışan kadınların ,ilerleyen zamanlarda eşlerini çekici bulmadığı ve evliliklerinden hoşnut olmadığı ortaya çıktı.

4.

Herkesin çekici bulduğu bir “tip” vardır; uzun boylu, sarışın, renkli gözlü gibi…

Fakat bilim, erkeklerdeki bazı karakteristik özelliklerin kadın orgazmının daha uzun sürmesini sağladığını iddia etti.

Evrimsel Psikoloji dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, erkeklerin ailelerinin gelir düzeyi, öz güveni ve ne kadar komik olduğu gibi karakteristik özellikler kadınların orgazm şiddeti ve süresi üzerinde etkili.

5.

Eğer seks yapmak için içinizde büyük bir istek varsa, ya da tam tersi seks yapmak hiç istemiyorsanız, bu durum libidonuzdan ziyade beyninizle alakalı olabilir!

225 psikoloji öğrencisi üzerinde yapılan bir araştırmada öğrencilere öpüşen, seks yapan ve erotik pozlar veren kişilerin resimleri gösterildi. Gösterilenlere tepki veren kişiler, sayıca fazla seks partnerine sahip olanlardı. Bu kişilerin beyinlerinde diğer kişilere göre daha fazla seks işareti olduğu için, uyarılmaları da aynı oranda daha çabuk oluyor.

6.

Seksten sonra ne yapıyorsunuz?

Bazı çiftler seks yaptıktan sonra birbirlerine sarılıp uzanırken, diğerleri yataktan kalkıp bir şeyler yapmak için hemen harekete geçer. Peki sizce hangi çift seksten daha fazla zevk alıyor?

Cinsel Davranış Arşivi adlı dergide yayınlanan bir makalede, seksten sonra sarılmayı tercih eden çiftlerin cinselliklerinden daha fazla haz aldıkları söyleniyor.

335 kişi üzerinde yapılan araştırmada, seks sonrası yakınlaşan kişilerin cinsel hayatlarında daha mutlu olduğu ortaya çıkarken, seks sonrası sarılma süresinin de ön sevişmeden daha uzun sürdüğü belirtildi.

7.

Fastfood alışkanlığınız seks hayatınızı sizce nasıl etkiler?

Kalori bombası yiyecekler yalnızca şişmanlamanıza neden olmakla kalmıyor aynı zamanda içinizdeki seks ateşini de söndürüyor!

Amerika’da yapılan bir araştırmadan araştırmacılar20’li ve 30’lu yaşlardaki 360 hamile kadının gebe kalmadan aylar önceki seks hayatları üzerine bir araştırma yaptı.

Araştırmaya katılan kişilerden idrar tahlili de isteyen bilim adamları, bu şekilde fastfood, işlenmiş ve organik olmayan ürünlerin içinde bulunan ve libido düşürdüğü bilinen fitalat adlı bir maddenin ölçümünü yaptı.

İdrar örneğinde yüksek fitalat seviyesine ulaşılan kadınlar, seks hayatlarından 2,5 kat daha şikayetçi.

8.

The Journal of Sexual Medicine dergisinde yayınlanan bir makalede yoganın kadın cinselliği üzerinde olumlu etkileri olduğu söyleniyor.

Hindistan’daki bir yoga programına katılan 40 kadın üzerinde yapılan araştırmada, katılımcılardan standart bir cinsel işlev anketi doldurmaları istendi. 12 haftalık yoga programının başında ve sonunda aynı anketi yanıtlayan kadınların yoga yaptıktan sonra cinsel istek, tahrik , lübrikasyon, orgazm , ve seks hayatlarından duydukları tatminin arttığı ortaya çıktı!

Kaynak: elmaelma.com

psikolojik danışman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı