Genel

Kendinizi Keşfetme Yolunda Yararlanabileceğiniz En Güzel Kaynak: Psikoloji Kitapları

Her biri bireylerin hayatlarına açılan yeni bir dünya değil midir zaten. Evet evet, doğru anladınız. Kitaplardan bahsediyoruz. Türü ne olur ise olsun, her sayfasından bambaşka hayatlar ile karşılaşacağınız kitapların hayatlarımızda ciddi yerleri vardır. Yapılan birçok araştırmanın ortaya çıkardığı birbirinden farklı sonuçlar vardır; fakat hepsinin ortak kanısı kitap okuyun, kitap okutturundu. Kitap okumanın okurlar üzerinde verdiği olumlamaların bir kısmından sizlere bahsetmek isteriz.

Kitap okuyan bireyler, okumayanlara nazaran sosyal yönden hayli gelişmişlerdir. Daha önce bulunmadığı çevrelere kolay adapte olabilirler. Bunun nedeni olarak gösterilen ise çevirdiğiniz her sayfada empati yeteneğinizin biraz daha gelişmesidir. Pozitif davranışlar sergilemeleri, tv başında saatlerini geçirenlere göre elbette ki daha fazla olmaktadır. Bir bireyin kelime haznesi ne kaddar geniş ise anlayışı da o denli yüksektir. Şimdi ise sizlere mutlaka okumanız gereken psikoloji kitaplarının bir kaçından kısaca bahsetmek isteriz.

Mutlaka Okumanız Gereken 3 Psikoloji Kitabı

Kitaplar hayatlarımızda ciddi öneme sahiptirler. Sizlerde oturduğunuz koltuktan, diyardan diyara koşmak ve bir çok yeni insan tanımak istiyor iseniz kitap okuma alışkanlığınızı sürdürebilirsiniz. Şimdi sizlere mutlaka okumanız gereken psikoloji kitaplarından bahsetmek isteriz.

1. Keşfedilmemiş Benlik

Keşfedilmemiş Benlik

Sorgulayan psikoloji kitapları bireylerin her daim ilgisini çekmiş kitaplardır. Bilinç ve bilinçdışı kavramları derinlemesine açıklayan ve özellikle modern çağda bilimin gelişmesi ile akla verilen önemin, çağımızın ve insanlığın karşılaşmış olduğu sorunların ele alındığı kitaptan birkaç alıntıyı sizler ile paylaşmak isteriz. ‘Tüm akıl hastalarının temelinde meşru acıları yaşamayı reddetmek yatar’. ‘Sevginin hüküm sürdüğü yerde güç istenci yoktur. Gücün üstün olduğu yerde ise sevgi eksiktir. Biri diğerinin gölgesidir’. Keşfedilmemiş benlik kitabından yapmış olduğumuz alıntılardan fazlasını gözlemlemek istiyor iseniz kitabı edinmenizi tavsiye ederiz. Bilinçaltınızı kurcalayarak kendinizi yeniden keşfetmeniz dileği ile.

2. Kendi Kendine Psikanaliz

İnsan kendini tanıyabilir mi? Ya da başkalarını? Ya da tanımalı mı? Peki kendini tanımak nedir? Tanınacak olan

Kendi kendine psikanaliz

kendi nedir? İnsanın bir birey olarak çıkması ile yeni ‘kendini’ doğa ile başka her şeyden, herkesten ayrı bir bütünlük olarak algılamaya başlaması ile birlikte zihinleri kurcalamaya başlayan bu tür sorular heyecan verici olmakta ve sürekliliğini korumaktadır. Kendi kişisel gelişimi için çaba harcayan herkesin bu kitabı okumasını tavsiye etmekteyiz. Sizlerde bu ve benzeri birçok kitaba erişmek için https://kidega.com/kitap/kisisel-gelisim-psikoloji/tur linkini kullanabilir ve burada bahsedeceğimiz kitaplara kolaylık ile ulaşabilirsiniz.

psikolojik danışman

3. Kendini Arayan İnsan

Kendini Arayan İnsan adlı kitap, içerisinde bulunduğumuz endişe çağı içerisinde kişisel bütünlüğümüzü bulmak için yazılmıştır. Toplum psikolojisi ile kişisel gelişim alanında okunan en iyi kitaplar içerisinde üst sıralarda yer almaktadır. Gerçekçi bir yaklaşım ile yüzyıl insanının psikolojik tablosunu analiz etmekte olan bu kitap hepimizin bildiği fakat kolaya kaçıp basit çıkış noktaları aradığı psikolojik çıkmazdan kurtulabilmemiz adına neler yapabilirizi konuşmaktadır. Sizlerde kendinizi bulmak istiyor iseniz tek solukta bitireceğiniz bu psikoloji kitabını kolaylık ile temin edebilirsiniz.

Kendini arayan insan

Sizler de bu ve bunlara benzer daha çok psikoloji kitabı okuyarak benliğinizi geliştirebilir, içinizi sıkan duygulardan arınabilir ve kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Kitap çeşitliliği yaratarak hafızanızda her duruma uygun alıntıları muhafaza edebilir ve kelime haznenizi kolaylık ile geliştirebilirsiniz. Kendinize dahi itiraf edemediğiniz durumları bu psikoloji kitapları sayesinde göz ardı etmekten kurtularak hafiflemenin keyfini sürebilirsiniz. Kitap okuyarak geçireceğiniz nice günler dileği ile.

psikolojik danışman

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı